Kufříky pro prvňáčky Kraje Vysočina
pro školní rok 2019/2020

Pro každého z letošních prvňáčků na Vysočině byl i letos připraven bezpečný kufřík. Už osmým rokem udělá radost ve všech základních školách v regionu. Ve žďárském okrese dostali noví žáčci kufříky přímo od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který právě v této lokalitě zahájil nový školní rok.

Do zeleného kufříku se vešla oblíbená cyklo-lékárnička, reflexní vesta a reflexní pásek – s nimi budou malí cyklisté na silnicích lépe vidět. Teoretické znalosti z pravidel silničního provozu si budou moci ověřit v tematických omalovánkách. Každý kufřík skrývá překvapení v podobě skládacího náklaďáku, omalovánek, malých vzorků vitamínů, pastelek i reflexního pytlíčku na přezůvky. Součástí kufříků je například také sešit od BESIPu plný rad, jak se orientovat v dopravním provozu.

Stejně jako v minulých letech má kufřík podpořený Krajem Vysočina pomoci při osvětě bezpečnosti na komunikacích a v posledních letech také vzbudit zájem dětí v nejnižších ročnících základních škol o manuální činnost.

Pro školní rok 2019/2020 jsme ve spolupráci s Krajem Vysočina nachystali 6.500 kufříků.

Všem partnerům tohoto projektu velice děkujeme za příjemnou spolupráci, našim prvňáčkům přejeme dobrý start do nové etapy jejich života a těšíme se na příští kufřík pro rok 2020/21.

Poděkování zvlášť v Kraji Vysočina patří společnosti ASEKOL, GORDIC, ČEZ, NET4GAS, KRONOSPAN, FRANKISCHE, WALMARK, a Jaroměřická mlékárna

V letošním roce 2019 byla akce realizována v rozsahu:

• 6.500 kufříků
  • distribuce za 5 dnů do všech ZŠ Kraje Vysočina

Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírody Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírody Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírody

Z předávání kufříků prvňáčkům 2019

Předávání kufříků prvňáčkům - 2019 Předávání kufříků prvňáčkům - 2019