Kufříky pro prvňáčky Kraje Vysočina 2018

Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírodyPro každého z letošních prvňáčků na Vysočině byl i letos připraven bezpečný kufřík. Už sedmým rokem udělá radost ve všech základních školách v regionu. V obci Žirovnice ho dostali noví žáčci přímo od hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, který právě v této obci zahájil nový školní rok.

Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírodyDo modrého kufříku se vešla oblíbená cyklolékárnička, reflexní vesta a reflexní pásek – s nimi budou malí cyklisté na silnicích lépe vidět. Teoretické znalosti z pravidel silničního provozu si budou moci ověřit v tematických omalovánkách. Každý kufřík skrývá překvapení v podobě skládacího auta Tatra a knihy o dopravních značkách. Součástí kufříků je například také sešit od BESIPu plný rad, jak se orientovat v dopravním provozu.

Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy i do přírodyStejně jako v minulých letech má kufřík podpořený Krajem Vysočina pomoci při osvětě bezpečnosti na komunikacích a v posledních letech také vzbudit zájem dětí v nejnižších ročnících základních škol o manuální činnost. Mimo zmíněného najdou děti v kufříku poutavé čtení, zdravé mlsání nebo pexeso.

Pro školní rok 2018/2019 jsme ve spolupráci s Krajem Vysočina nachystali 6.200 kufříků.

Všem partnerům tohoto projektu velice děkujeme za příjemnou spolupráci, našim prvňáčkům přejeme dobrý start do nové etapy jejich života a těšíme se na příští kufřík pro rok 2019/20.
Poděkování zvlášť v Kraji Vysočina patří společnosti ASEKOL, GORDIC, ČEZ a NET4GAS

V letošním roce 2018 byla akce realizována
v rozsahu: