Kufříky pro prvňáčky Jihočeského kraje

Slovo má hejtman Jihočeského kraje:

Kufřík pro bezpečný pohyb dětí na cestě do školy a ze školyMilí prvňáci,

přechod z mateřské na základní školu patří k jednomu z nejdůležitějších okamžiků Vašeho dětství, na který jste se jistě netrpělivě těšili. V novém prostředí se setkáte nejen s novými kamarády, ale i novou paní učitelkou, či novým panem učitelem. A postupně se začnete též seznamovat s vědomostmi, které Vás budou doprovázet po celý život.

Pro řadu z Vás bude rovněž přechod do školy znamenat možná delší, či jiný způsob cestování, než na jaký jste byli doposud, ať už pěšky, nebo třeba autobusem, zvyklí. Jihočeský kraj s Jadernou elektrárnou Temelín ze Skupiny ČEZ si proto pro Vás připravil dárek v podobě kufříku s nápisem „Bezpečně do školy i ze školy“.

PASTELKA speciál Jihočeský krajKromě vyučovacích pomůcek a dalších drobností v něm najdete i předměty s reflexními prvky, jako například pásku či samolepky, které si můžete přilepit či připevnit na oděv, kolo, tašku, ruku nebo i nohu. Díky nim Vás lépe uvidí řidiči i na dálku a rodiče budou mít při Vašem návratu domů o starost míň. A to nejen z vyučování, ale i z dalších Vašich mimoškolních zájmových a sportovních aktivit.

Na následujících stránkách časopisu Pastelka je zároveň stručný návod doplněný obrázky, jak máte chodit po chodníku i silnici, jak se chovat na ulici a co je důležité vědět před jízdou v autě, v autobusu, ve vlaku či na kole tak, abyste co nejvíce chránili své životy a zdraví. To je ostatně i naší prioritou, o čemž svědčí, že akce kufřík navazuje na předchozí úspěšné projekty Jihočeského kraje a ČEZu, jako bylo rozdávání dětských cyklistických přileb, lyžařských helem, ale i zajištění bezpečných branek pro malé fotbalisty.

Věřím, že vstup do nového - pro Vás prvního školního roku, bude co nejpovedenější. A bez ohledu na to, zda se pokusíte tyto řádky přečíst sami, nebo Vám s písmenky pomohou rodiče či učitelé, si přeji, abyste se dostali do školy, ze školy i jinam, každý den vždy bezpečně.

Mgr. Jiří Zimola
hejtman Jihočeského kraje

Z předávání kufříků prvňáčkům - 2013

Předávání kufříků prvňáčkům Předávání kufříků prvňáčkům